מהי יוגה

אז מה זה בכלל יוגה?

שיתוף ב facebook
שתפו
שיתוף ב twitter
צייצו
שיתוף ב email
שלחו

"איזו שיטה אתם מלמדים במרכז?"
"איזה שיטה אתה מלמד?"

השאלות הללו, הנשאלות בצורה כמעט אוטומטית, למעשה לא ממש רלוונטיות, ואינן מקנות לשואל כל הבנה לגבי טבעם של שיעורי היוגה שאני מעביר.

היוגה היא מצב תודעה שניתן להגיע אליו דרך גישות תרגול שונות. תרגול היוגה העיקרי אותו מלמדים ומתרגלים כיום הוא תרגול שנקרא האטה-יוגה. תחת הכותרת הזו נכנסים רוב סוגי התרגול הקרוי "גופני".

שיטת איינגר, אשטאנגה ויניאסה, ויני-יוגה וכ"ו הן כולן שיטות תרגול הנסמכות על תרגילים קלאסיים השאובים מתוך ספרות היוגה העתיקה. לכל שיטה ישנם מאפיינים מרכזיים. השאלה אם כן צריכה להיות: “האם אני מתחבר למאפיינים המרכזיים בשיטת התרגול הזו?” ובנוסף: “האם אני מתחבר למורה הספציפי הזה עם גישתו היחודית לתרגול?”

אל התשובה לשתי השאלות ניתן להגיע רק ע"י השתתפות בשיעור. ומומלץ לנסות מס' פעמים לפני שמחליטים לכאן או לכאן.

מהי יוגה?
איך מגדירים משהו שאינו נתפס בחושים פיזיים? משהו חמקמק כמו כספית נוזלית. איך מגדירים רוח נושבת, רשרוש של עלה?
אפשר להגדיר יוגה באמצעות מילים, אך הן יהיו מילים חסרות שאינן אומרות דבר על החוויה האמיתית.

תרגול היוגה על זרמיו השונים נולד במסורת המזרחית העתיקה והמפוארת כשהאוויר היה נקי והטבע לחש את סודותיו לכל מי שרצה לשמוע.

שם ביערות הקדומים, ישבו אנשים מיוחדים בעלי עוצמות רוחניות אדירות ודיברו את שפתו של האל – יוגה.

תרגול היוגה מאפשר לנו להשקיט את הדיבור הבלתי פוסק המטריד את שכלנו ללא הרף.  פטפוט זה יוצר אי שקט ומתחים ומוביל עם הזמן גם לבריאות לקויה. כמובן שלתרגול ישנם גם נדבכים ויתרונות מוספים, כגון: שיפור הגמישות, חיזוק הגוף, שיפור שיווי משקל וקואורדינציה ועוד…

הליכה בשביל היוגה אמורה להביא את המתרגל לחווית הסמדהי. חוויה של היטמעות ואושר אמיתי שאינו תלוי בגורמים חיצוניים. מתרגל יוגה מתחיל, פותח בדר"כ בתנוחות הגופניות שדרכן הוא חווה אספקטים נחבאים ועדינים יותר של התבוננות פנימית עמוקה.

תרגול היוגה, משנה את גישתו של האדם לחיים ומאפשר לו להכיל ולקבל סיטואציות קשות לעתים, בשוויון נפש ובהבנה. או אז תרגול היוגה יוצא מגבולות המזרון וחדר התרגול וחודר למכלול החיים על גוניהן.

חשוב לזכור שהיוגה היא מצב של תודעה. היא לא התנוחות, היא לא תרגילי הנשימה, היא לא טכניקות המדיטציה. ועם זאת היוגה היא כל זאת ועוד.

אני מזמין אתכם לבוא ולחוות תרגול אחר. תרגול שנבנה על יסודות מוצקים של הליכה צעד אחר צעד לקראת חוויה מלאה יותר ומספקת יותר.
בואו באהבה

[mashshare]

רוצה לדעת מתי שיעור אקא-יוגה הבא?

ללוח זמני השיעורים

יצירת קשר והצטרפות לרשימת התפוצה

[add_eventon
ux_val="3" number_of_months="1" show_et_ft_img="yes" ft_event_priority="no" event_count="5" show_limit="yes" show_limit_ajax="yes" hide_arrows="yes" jumper="no" jumper_offset="2" jumper_count="1" exp_jumper="no" exp_so="yes" hide_past="yes"
hide_month_headers="yes"
]

[add_eventon_list event_type="19" number_of_months="12" hide_month_headers="yes" hide_empty_months="yes"]

גלילה לראש העמוד

בבקשה למלא את הפרטים הבאים וקישור ישיר לסרטון ישלח למייל שלך

בבקשה למלא את הפרטים הבאים וקישור ישיר להרצאה ישלח למייל שלך

דילוג לתוכן