תמונות וסרטונים > סרטונים של תנוחות יוגה

"הגוף הוא הקשת, החץ הוא הריכוז והרצון הוא המכוון"

שיתוף ב facebook
שתפו
שיתוף ב twitter
צייצו
שיתוף ב email
שלחו

ברכת השמש - Sorya Namaskar

ברכת השמש היא רצף של תנועות, המבוצעות בתיאום עם הנשימה, שמטרתו חימום הגוף והכנתו לתרגול היוגה-אסאנה.

בצורה מסורתית, את ברכת השמש מבצעים בבוקר עם הפנים לזריחה, ובערב עם הפנים לשקיעה.

תרגול ברכת השמש מחזק את הגוף, את שרירי הליבה, ואת מערכת העצבים. זהו תרגול דינמי שניתן לבצעו כחלק מהתרגול או כתרגול בפני עצמו.

ברכת השמש וריאציה 1

תלמידים מספרים...

"לפני כשנה התחלתי לבוא לשיעורי היוגה של ניב. הרגשתי שהוא מוביל אותי לאט ובבטחה לעבר הגמישות והבטחון בגוף והשקט. השקט הזה, ההתכנסות פנימה, זו חוויה עצמתית שהולכת איתי לכל היום."
תמר מנצורה

הדגמת תנועתיות - ויניאסה קרמה

משמעות המילה "ויניאסה" היא: "תנועה נכונה בחלל". משמעות המילה "קרמה" היא: "פעולה". ויניאסה קרמה היא תיאום התנועה בין תנוחה לתנוחה בצורה הרמונית תוך שילוב כל עקרונות תרגול היוגה-אסאנה. תרגול נכון והפנמה של עקרונות הויניאסה קרמה מביא לזרימה חופשית של אנרגיה בגוף ויצירת מצב של הפנמה והתכנסות (פראטיהארה) שהם השלב המקדים למדיטציה.

תלמידים מספרים...

"הגעתי לשיעורים של ניב אחרי שהרבה שנים לא עשיתי יוגה, ולא הייתי בטוחה אם זה הדבר שמתאים לי כרגע. מהשיעור הראשון בהנחייתו, הרגשתי שאני רוצה לבוא לשיעורים. השקט והשלווה, בשיעורים ולאחריהם, שניב מאפשר ומשרה, מאפשרים לי למצוא שקט פנימי אחרי תקופה ארוכה של כאב, אבל והתנסויות לא פשוטות עבורי. ניב קשוב ועוזר לי להיות נוכחת בגופי ולקבל את עצמי בחזרה לתוך זרם החיים."
זיווה נפחי

הדגמת טכניקות נשימה ונעילה מתקדמות

טכניקות הנשימה של היוגה נקראות "פראנאיאמה". למילה זו מספר פרשנויות, אחת מהנפוצות שבהן היא: "הארכת/הפסקת הנשימה". מטרת הפראניאמה היא יצירת מצב של קלילות בגוף וטיהור מערכת העצבים.

טכניקות הנעילה של היוגה נקראות "בנדהות", מילה שמשמעותה "נעילה". בעזרת הבנדהות היוגי מכוון את זרימת האנרגיה בגופו. תרגול והפנמה של עקרונות הפראניאימה והבנדהות תומך מאוד בכל השלבים של היוגה.

נגן וידאו
נגן וידאו

תלמידים מספרים...

"השקט שניב מביא עמו ביחד עם שילוב טכניקות התרגול, הנשימות וההרפיות, מהווים מבחינתי חוויה יוגית במיטבה. אני שמחה שהצטרפתי לקבוצה!"
גרייס

סרטונים נדירים של יוגים

לא יודעים בדיוק מתי היוגה נוצרה, אך מעריכים שמדובר בלפחות 5,000 שנה, כאשר ישנן עדויות שלפחות חלק מהטכניקות תורגלו אף בזמנים קדומים יותר.

עד לפני כמה מאות שנים, היוגה נלמדה במסורת שבעל-פה, בין מורה לתלמיד, במקומות מבודדים ובניתוק מהעולם.

במאה ה-20, בזכות התפתחות הטכנולוגיה שהנגישה מידע בצורה מהירה, חלה פריחה אדירה ביוגה, ומיליוני אנשים היום זוכים ללמוד ולשמוע ממורים-מאסטרים בקצה השני שבעולם, ללא צורך לצאת מגבולות ביתם.

תלמידים מספרים...

"במהלך חיי פגשתי לא מעט מורים ליוגה אך לא פגשתי מורה שהיוגה היא מהותו. התרגול עם ניב כ"כ משמעותי ועמוק, אך בו בזמן פשוט. תודה על ההכלה, ההבנה והעבודה האישית. תודה על-כך שהיוגה בהנחייתו שינתה את הוויתי והפכה לחלק בלתי נפרד מחיי. למדתי לנשום, להרגע ולהתבונן. מודה ליקום שהביא אותי ללמוד מניב."
עינב